Силни ветришта, дожд, високи бранови, па дури и снег ги погоди Хаваите вчера и денес.

Си-ен-ен јавува дека снег паднал на Мауи, а според прогнозите се очекува и на некои други делови на островите.

За првпат во историјата снег падна во националниот парк Полиполи. Полиполи е прекриен со снег. Никогаш во историјата не паднал снег на волку мала надморска височина“, соопшти американската Агенција за земјиште и природни ресурси.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.