Претседателката на регионалниот парламент на Андалузија, Марта Боске, им се обраќаше на пратениците кога големиот глодар реши да се приклучи на дебата во собраниската сала.

Претседателката крикна и остана во шок, а пратениците се обидоа да сторат нешто.

Или ништо, бидејќи се врткаа наоколу посматрајќи го стаорецот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.