Од силната експлозија испукале многу прозори во околината и видливи се оштетувања на кучите и зградите тврдат очевидци.

Според првичните извештаи, повредени се двајца работници во зградата, а еден од нив со Брза помош е однесен во болница.

 

Како што наведуваат локалните медиуми, експлодирал гас.

Експлозијата се слушн ала неколку километри наоколу , пренесуваат локалните медиуми. На местото излегле бројни пожарникари, спасувачки екипи на Брзата помош.

Исто така, полицијата и пожарникарите врштеле контрола од врата до врата, се наведува во ABC News.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.