Шест лица се повредени во пукање што се случило во еден бар во Марсеј, соопшти денеска локалната полиција.

Пукањето се случило околу 21:30 часот во барот „Терминус“ во 15-от арондисман, кога вооружен напаѓач на мотор стигнал до барот и отворил оган, а потоа избегал.

Еден од шестмината повредени е во критична состојба.

Локалните медиуми шпекулираат дека нападот е поврзан со организиран криминал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.