Претседателот на Соединетите држави, Доналд Трамп е подготвен да се врати во вообичаениот работен распоред, изјави во понеделникот началникот на Генералштабот на Белата куќа, Марк Медоус.

Зборувајќи за Фокс Њуз, Медоус изјави дека разговарал со Трамп утрово и дека состојбата на неговиот претседател продолжила да се подобрува преку ноќта.

Утрово ќе се состане со своите лекари и медицински сестри за да направи дополнителни проценки за неговиот напредок, додаде шефот на кабинетот.

Тој исто така додаде дека очекува Трамп да го напушти медицинскиот центар Валтер Рид во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.