На вчерашниот протест пред Конгресот се издови еден лик. Не можеше да не се забележи човек со црни рогови, капа во крзно, брада и копје.

Станува збор за Џејк Ангели кој е шаман.Тој вели дека има различни дарови како што се енергетско лечење, гледање на карти и предвидување на судбина.

Има 32 години и е луд по Доналд Трамп.Себеси се нарекува професионален демонтрант кој секогаш дава поддршка на се уште актуелниот претседател.

На социјалните мрежи се појави фотографија од гардеробата што ја нови Џејк и колку таа чини. Па воопшто не е евтина. Најмногу чини руската шубара, дури 279 долари.

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.