Доналд Трамп ја напушта Белата куќа и Вашингтон, во пресрет на официјалната програма за инаугурација на новиот претседател Џо Бајден.

Видеото од настанот во живо можете да го следите во продолжение:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.