Во тек е дебатата на германскиот парламент на која се расправа за одлуката за отпочнување преговори за членствот на Македонија во Европската унија. На седницата присуствува и вицепремиерот Бујар Османи.

Седницата може да ја проследите овде.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.