Пред полетувањето од Москва ,во Боингот 737 на дагестански авиопревозник Утер му се запалија моторите.

Пожар избувна на моторите на Боингот 737 на дагестанската авиокомпанија Утер , кој требал да полета од Москва кон главниот град на Дагестан , Махачкала. Патниците додека зсе сместувале во авионот , го снимиле пожарот на десниот мотор.

Веднаш потоа биле евакуирани и се вратиле на аеродромот за да почекаат заменски авион. Од комнпанијата велат дека ниеден од патниците и екипажот не е повреден.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.