Воен хеликоптер се урна во Азербејџан, при што загинале 14 лица, а двајца се повредени.

Државната гранична служба соопшти дека авионот на таа служба се урнал на полигонот Гарагејбат во регионот Сизин.

Несреќата се случила за време на обука.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.