Мал авион се урна врз една куќа во Пуерто Монт во Чиле, при што загинаа шест лица, соопштија градските власти.

Авионот се урнал во близина на аеродромот „Ла Палома“ во покраината Лос Логос.

Противпожарните тимови се обидуваа да го угаснат огнот за да не се прошири на соседните објекти. Авионот се урнал веднаш по полетувањето и имал полн резервоар гориво. Во несреќата загинаа пилотот и петмина патници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.