Десет лица загинаа во авионска несреќа во близина на Далас, Тексас.

Авионот, според американски медиуми, се урнал на хангарот.

Несреќата се случила по 9 часот по локално време.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.