Карго авионот Боинг 767 во кој биле три лица се урнал недалеку од Хјустон. Авионот летал од Мајами до Хјустон, а радорот го изгубли на околу 48 километри од аеродромот, пренесува Ројтерс.

Шерифот во Тексас, Бајрон Хоторн изјавил дека авионот се распаднал при падот и дека не очекува да има преживеани.

Откривањето на деловите на авионот и на настраданите е отежнато бидејќи се работи за тешко пристапно подрачје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.