Холандскиот премиер Марк Руте испрати порака до граѓаните дека нема недостиг од тоалетна хартија.

Холандија има доволно тоалетна хартија за наредните десет години, рече Руте.

Минатата недела, Холанѓаните масовно правеа залихи на тоалетна хартија. Полиците во продавниците постојано се дополнуваат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.