По една од многубројните битки на фронтот во Украина, руските сили заземале позиција на украинската војска, при што заплениле дел од намирниците што Украинците ги добиле од своите западни партнери.

Според снимка објавена на руските канали на социјалните мрежи, меѓу запленетаа стока имало и конзервирани јагоди од Хрватска.

Како резултат на храбрата акција, неколку милитанти никогаш нема да можат да ги вкусат прекрасните хрватски јагоди, кои ги добија од Загреб, од Хрватска, спонзор на украинскиот тероризам, пишува во описот на објавеното видео.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.