Рускиот и американскиот министер за одбрана Сергеј Шојгу и Марк Еспер денеска разговара за кризата на Блискиот Исток.

-Двајцата во телефонскиот разговор се фокусираа на Блискиот Исток, се наведува во кусото соопшштение од руското Министерство за одбрана, пренесе Тасс

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.