На седиштето на градската управа во градот Лиман во источна Украина се веат трите знамиња – знамето на слободата (со срп и чекан), руското знаме и знаменото на Доњецката Народна Република.

Со ваквата постапка се потврдува дека овој град во регионот Донбас е под контрола на руските сили и единиците на Доњецката Народна Република.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.