Најмалку 22 лица се повредени денеска во експлозија што избила во кафуле во рускиот град Саратов.

Засега не е позната причината за експлозијата.

– Од 40 лица кои се наоѓале во кафулето, повредени се 22. Меѓу нив се и двајца малолетници. Хоспитализирани се 14 лица, соопштија од руското Министерство за вонредни ситуации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.