Премиерот на Финска, Анти Рине изјави дека Европска Унија нема повторно да преговара со Велика Британија за договор за Брегзит.

Премиерот Рине повтори дека договорот за повлекување нема повторно да се отвора – изјави портпаролот на Рине.

Финска во моментот претседава со ЕУ, а британскиот премиер Борис Џонсон врши извесен притисок врз Унијата за повторно преиспитување на договорот за излегување на Велика Британија до ЕУ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.