Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека невидениот политички притисок и санкциите на Западот ги туркаат Русија и Белорусија да го забрзаат процесот на обединување.

„Невидените политички и социјални притисоци од таканаречениот колективен Запад нè туркаат да го забрзаме процесот на обединување“, рече Путин во обраќањето на форумот Русија-Белорусија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.