Најмалку 13 лица се повредени, а едно го загуби животот во пукање што се случи денеска во супермаркет во Мемфис, во американската сојузна држава Тенеси.

Според Daily Mail, напаѓачот извршил самоубиство по пукањето.

Во моментов екипите на брза помош се на терен.

Има и два хеликоптери пред супермаркетот.

Училиштата во близина на местото на пукањето се затворени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.