На социјалните мрежи се врти снимка наводно снимена пред неколку часа во шопинг центар во Атланта.

На снимката се слуша пукање и се гледа како луѓе бегаат во паника. Локалната полиција потврдила дека имало пукање и велат дека станува збор за изолиран инцидент.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.