Двајца луѓе загинаа, а осуммина се ранети во пукотница во ноќен клуб во Јужна Каролина, соопшти денеска тамошната полиција.

Властите соопштија дека сите ранети се префрлени во болница, како и дека некои од нив се во тешка здравствена состојба.

Инцидентот се случил во раните утрински часови по локално време во клубот „Левиш Ланч“ во округот Гринвил.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.