Неколку луѓе се застрелани денеска во инцидент во холандскиот град Дордрехт, близу Ротердам, соопшти локалната полиција. Како што пренесе „Мирор“, убиени се три лица, а едно е во тешка состојба. Според нивните информации, инцидентот се случил во семејна куќа, но повеќе детали ќе се знаат подоцна.

Припадниците на полицијата веднаш пристигнале на лице место, а истрагата е во тек.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.