Страшна трагедија се случи на југот на Кина, кога се урна патнички авион Боинг 737 на кинеската авиокомпанија.На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа огромно количество чад како извира од авионот по падот.

Според неофицијални информации, авионот се урнал во областа Гуангкси.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.