Ужасна вест од Бразил ја шокираше целата планета, а новите информации на несреќата и даваат морничав тон.

Автобусот кој се сруши од мостот во несреќата со трагичен исход, возел млад фудбалски тим дома од успешно натпреварување.

Според првите извештаи, животот го изгубиле 4 лица, ама се појавија и други информации кои говорат дека пет лица настрадале.

Барем три лица се малолетни кои непосредно пред несреќата направиле голем успех на турнирот на кој учествувал клубот.

Екипата Вила Марија на возраст до 18 години го освоила турнирот, додека младите од 16 години завршиле на второ место.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.