На денешниот протест во Москва против апсењето на опозиционерот Алексеј Навални, демонстрант беше виден идентично облечен како еден од оние што ги обележаа протестите и упадот во Капитол во Вашингтон

Со рогови на главата, беж панталони кои личат на пижами, маица што имитира тетоважи, овој демонстратор носеше и руско знаме во боите на кое беше обоено лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.