Мексиканската компанија која го прави светски познатoтo пиво „Корона“ објави дека привремено го запира производството.

Мексиканската влада оваа недела објави вонредна состојба поради епидемијата на коронавирус и нареди прекинување на неесенцијалните производствени активности во земјата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.