Претседателот на Полска, Анджеј Дуда е позитивен на корона вирус.

Претседателот вчера е тестиран на вирусот и резултатот е позитивен. Ние сме во постојан контакт со надлежните медицински служби – соопшти портпаролот на претседателот.

Тој додава дека претседателот се чувствува добро.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.