Среде дебатата на Парламентот на Нов Зеланд за цените на горивата, претседателот Тревор Маланд хранеше бебе на возраст од само шест недели.

Малард побара тишина во салата додека го хранеше со цуцла малиот Тутенаки, син на пратеникот Тамати Кофи и неговиот сопруг, што минатиот месец им го роди сурогат мајка.

Во јули пратеникот на Лабуристичката партија Тамати Кофи на Твитер објави дека му се родил син. Биолошкиот татко на бебето е неговиот партнер, Тим Смит.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.