Најмалку едно лице загинато во голем пожар во зграда во главниот град на Италија. Маж бил пронајден мртов на скалите од

Повредени се девет лица и пожарот е под контрола. Пожарот зафатил седум од осум ката на зградата, која беше во фаза на реконструкција.

Пожарот избувна попладнево во зграда во квартот Коли Агниене на североистокот од главниот град на Италија, соопшти противпожарната служба.

Причината за пожарот сѐ уште не е позната.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.