Најмалку шест лица загинаа во пожар во психијатриската болница во Одеса, на југозападот од Украина, соопштија локалните власти.

Службата за вонредни ситуации соопшти дека четворица повредени се хоспитализирани.

Локалната телевизија извести дека меѓу шесте настрадани двајца се лекари.
Во тек е истрага за пожарот кој изби во еднокатна зграда во понеделникот вечерта.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.