Објавени се вознемирувачки и потресни снимки од болницата во Бејрут по вчерашната страшна експлозија во која загинаа најмалку 100 лица, а беа повредени 4.000.

На снимката се гледаат повредени лица кои крварат во ходниците во болницата, додека медицинскиот персонал брзаат да им помогне.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.