По добиена дојава за бомба, евакуирани се патниците од авион на московскиот аеродром „Домодедово”.

Летот на линијата Москва – Токио е евакуиран по анонимна закана за бомба, соопштија од аеродромската служба. Според нив, заканата е добиена од украинските радикали.

На аеродромот „Домодедово” има засилени мерки за безбедност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.