Кинеските газди стануваат се посурови во борбата за профит. Па така еден сопственик на козметичка фабрика не бил задоволен од работата на своите работници и од залагањето па смислил оригинален начин да ги казни.

Тој им наредил сите да ползат наредени еден позади друг низ целиот град. Работниците во страв дека ќе бидат отпуштени го послушале.

Погледнете како изгледа ова изживување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.