Полска од денеска ќе ги прекине воздушните врски со Франција поради пандемијата на корона вирусот.

Во соопштението на полската Влада се наведува дека Франција е на списокот на околу 30 земји со кои воздушните врски се веќе прекинати поради пандемијата.

Летовите се забранети до 29 септември.

Дозволени се само чартери резервирани за 16 септември.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.