Покрај во Њујорк, паниката во САД од короната вирусот не стивнува и во другите градови. Фотографиите кои ги добивме од Чикаго покажуваат дека жителите се уште имаа страв и се  подготвени за долг престој во карантин.

Во поголемите маркетил но и малски продавници има метеж. Иако рафтовите секојдневно се полнат метежот е толку голем што сите производи се празнат за неколку часови. Најмногу се купува месо, тестенини и млечни производи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.