На „Твитер“ е објавено видео од американската полиција која ги трга барикадите од пред зградата на Конгресот и им дозволува на демонтрантите да поминат, иако во тој момент ситуацијата внатре ескалира.

На друго видео, пак, демонстрант си прави селфи заедно со полициски службеник внатре во зградата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.