Првпат по изборите се огласи Меланија Трамп. Првата дама на Соединетите американски држави побара да се изброи секој глас.

Американскиот народ заслужува фер избори. Секој легитимен глас, а не незаконски, треба да се смета. Ние мора да ја заштитиме нашата демократија со целосна транспарентност, напиша таа на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.