Заменик-командантот на 7. бригада на народната милиција на Луганската Народна Република, Андреј Скори, се вратил во родниот Лисичанск.

Како што објавија руски медиуми на социјалните мрежи, Скори бил разделен од своето семејство и родниот град осум години, односно од почетокот на воениот конфликт во Донбас.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.