Петгодишно дете починало, додека неговата баба се бори за живод, откако биле нападнати од рој оси по сечење на дрво.

Трагедијата се случила во јужната камбоџиска провинција Такео, каде 62-годишната Чен Оурн сечела листови од палма за да прави кокошарник. Без да види, удрила во осило, а осите веднаш ја нападнале неа и нејзиниот внук, пренесува „Мирор“.

Детето починало брзо по нападот, а Чен во болница со тешки повреди се бори за живот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.