Во местото Сензиг, кое се наоѓа јужно од Берлин во Германија, пронајдени се пет мртви тела, јавува Билд.

Како што вели портпаролот на тамошната полиција, денеска претпладне, во куќа, биле пронајдени пет тела, откако добиле дојава. Се сомневаат на убиство.

Во тек е голема истрага.

Како што тврдат германските медиуми, меѓу мртвите две се возрасни и три деца.

„На телата видливи се прострелни и убодни рани“, вели Гено Бантлеон, државен обивинтел, во разговор за Билд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.