Пет мртви и шест повредени во хотел во рускиот град Перм

Свет 20.01.2020 / 16:06

Пет лица загинаа, меѓу кои и едно дете во експлозија која се случила во рускиот град Перм.

До експлозијата дошло откако експлодирала цевката за топла вода од системот за греење , поплавувајќи ги собите со врела вода.

Покрај жртвите во инцидентот  имало уште шест повредени од кои тројца биле хоспитализирани поради изгореници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.