Тела на пет деца се пронајдени во стан во градот Солинген во Германија, соопшти полицијата, јавува BBC.

Полицијата соопштила неколку детали за овој случај, но без податоци за причината на смртта на децата и дали има осомничени.

Бројни полициски сили се на терен и истрагата е во тек.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.