Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, демантираше дека рускиот претседател Владимир Путин планира да поднесе оставка.

Тој реагираше на пишувањето на британскиот весник „Сан“, во кое се наведува дека Путин планира да си даде оставка поради здравствени проблеми, пренесува ТАСС.

Тој се чувствува одлично – изјави Песков пред новинарите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.