Седиштето на Обединетите нации во Њујорк е под полициска блокада, јавуваат странските медиуми.

Според неофицијални информации, полицијата добила дојава за маж кој бил вооружен пред зградата на ОН, јавуваат американските медиуми.

Добивме повик дека на улицата 42 и Првата авенија е забележан вооружен маж, изјави извор од полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.