Еден украински војник, очигледно не знаеше дека со безтрзаен ракетниот фрлач не смее да се пука во затворена просторија, што за малку ќе го чинеше глава.

На видео објавено на Твитер се гледа како војникот истрелува проектил од ракетен фрлач по што, практично, експлодира целата просторија.

Сепак, како што е објаснето на објавата, овој војник имал среќа, па, и покрај непромислениот потег, успеал да го преживее инцидентот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.