Од Израел ни доаѓа најемотивното видео во војната со Палестинците. На него е еден татко кој цврство го држи своето дете во рацете додека наоколу летаат бомбите на Хамас.

Таткото не го пушта детето кое за чудо седи мирно и не плаче.

Татковска љубов во едно видео.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.