Снимките од денешната експлозија во Бејрут го заобиколија светот.Ваква несреќа не очекува никој, па не очекувале ни жителите на Бејрут.Овие снимки покажуваат како секојдневието на овие луѓе се менува за една секунда и се претвора во паника и шок.

Ова е моментот од можеби најсилната детонација

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.