После неколку месеци целосна блокада на кинескиот град Вухан, во вторникот повторно беше отворен забавниот парк.

Иако луѓе има, забележително е дека капацитетите не се пополнети.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.